P5 - Peraküla männipark

Peraküla männipark

Peraküla männipark asub Läänemaal, Nõva maasikukaitsealal. Nõva on kuulus oma laulvate liivade ja puhta mere poolest ning lähedalasuv RMK telkimisala ning matkarajad garanteerivad, et looduses liikujale on tegevust terveks päevaks, kui mitte päevadeks. 

Punkt asub rannast eemal männikus, tee ääres olevast parkimiskohast umbes 150 sammu lõuna suunas. Punktini viiv jalgrada on palistatud mustikapõõsastega. Kindlasti soovitame enne või peale punkti külastust käia nii Peraküla rannas kui Uuejõe orus.  Kuna regioon on fantastilsielt ilus, soovitame selle punkti külastuseks varuda rohkem aega.

Linnuvaatlejatel ning mere sõpradel avaneb suurepärane vaade Spithami poolsaare tipus asuvalt põõsaspea neemelt, mida võib nimetada Mandri-Eesti loodetipuks.

Asukoht: Peraküla, LäänemaaMatkamugavused: RMK telkimisala 9 kaetud lõkkekohaga, kolme katusealuse, viie kuivkäimla ning matkarajaga.
Piirangud:

Koordinaadid: 
  • 59.21678, 23.59979
Tee foto MATKaSEIKLUSe punktist ja postita see sotsiaalmeediasse järgmiste hashtagidega: #matkaseiklus #peraküla ja @matkaseiklus.

Viited:
Juhul kui punkt on kadunud või esineb muu probleem, palun teavitage meid sellest Facebookis. 

Fotode ja tekstide kasutamiseks küsi palun luba.