P18 - Kaibaldi liivik

Kaibaldi liivik

Oled seal keset Eesti suurimat liivikut, haudvaikus, ainult tuul vihiseb. Korraks hakkas isegi natuke kõhe, et kuidas nii vaikne ja kuidas meil Eestis selline koht on. Lihtsalt vedeled keset liivikut ja naudid, ei tahagi ära minna. Kuidagi väga eriline koht on see. 

On räägitud, et Kaibaldi nõiduslikkuse saladus peitub asjaolus, et just sealkandis põletati teadaolevalt viimane Hiiumaa nõid. Ning nõia maagiline jõud laotub nüüd kõigile Kaibaldi sattujatele.

Nõmm ehk liivik tekkis Kaibaldi tegelikult küll mõnevõrra hiljem. Sõdade ajal põles piirkonnas korduvalt mets maha, nõukogude ajal kasutati seda ala tankodroomina (mis omakorda põhjustas uusi põlenguid) - ja nii moodustuski kesk männimetsasid hiiglaslik liivaväli, mis kõrgemalt vaadates poolkuud meenutab. Või teatud nurga alt ka kassi kujutisena tundub - kassid aga olid ju teadaolevalt nõidade sagedased seltsilised.

Et Kaibaldist edasi pikalt vaid sood ja rabad laiuvad, siis on sealne loodus puutumatu ning võimalus metsloomi kohata väga suur.   Oleme siis kõik ikka viisakad ning austame loodust ja teiste privaatsust, kui sinna uudistama läheme.  

MATKaSEIKLUSe punkt on männi küljes, liiviku lääne-poolses osas. Ehk kui kaarti vaadata, siis see parem-poolne jõnks, mille all otsas on väike mändide saareke. 

Asukoht: Kaibaldi nõmm, HiiumaaMatkamugavused: 
Piirangud: 

Koordinaadid: 
  • 58.9722, 22.66454
Tee foto MATKaSEIKLUSe punktist ja postita see sotsiaalmeediasse järgmiste hashtagidega: #matkaseiklus #kaibaldi ja @matkaseiklus.

Viited:
Juhul kui punkt on kadunud või esineb muu probleem, palun teavitage meid sellest Facebookis. 
Fotode ja tekstide kasutamiseks küsi palun luba.