P17 - Undva pank

Undva pank

Undva, ehk Tõrvasoo pank asub Saaremaal, Kihelkonna vallas Tagamõisa poolsaare põhjatipus. Kui oled meresõber, siis siit avaneb sulle vaade, kust näha pole peaaegu mitte midagi muud kui kaunist Läänemerd. Tuulte ja tormide poolt räsitud pank muudab igal aastal jää minekuga oma kuju, ning nii pole rannik ühelgi aastal sama, mis ta oli eelmisel, ning nii võtab meri igal aastal pangast oma osa. Pank ei ole kõrge, vaid kuni kaks meetrit ning pikkustki on napilt pool kilomeetrit, ent panga kihtides on näha Siluri ajastu (410-450miljonit aastat vanad) kivistisi näiteks sammalloomi, käsijalgseid, meriliiliaid. Panga ülemises osas on 45 cm kõrgune ja 1,50 meetri laiune kõrgendik, mis on moodustunud üksteisele kinnitunud organismide (korallid, lubivetikad, käsnad jt) lubiskelettidest

Pangale jõudsime enne päikeseloojangut. Ajal, mil silme ette oleks justkui soe ja kuldne filter ette pandud. Meeletult ilus, rahulik ja eriline. Sõnad on siin liigsed, minge visake pilk peale ja veendute ise.  

MATKaSEIKLUSe punkt asub panga ranniku kirde-poolses osas. Kui mööda kallast mõnisada meetrit jalutada, siis jääb silma üks iseloomulik pihlakas, mis on täpselt ranniku ja metsa piiri peal. 

Asukoht: Tagamõisa poolsaar, Kihelkonna vald, SaaremaakondMatkamugavused: 
Piirangud: 

Koordinaadid: 
  • 58.51662, 21.92022
Tee foto MATKaSEIKLUSe punktist ja postita see sotsiaalmeediasse järgmiste hashtagidega: #matkaseiklus #undva ja @matkaseiklus.

Viited:
Juhul kui punkt on kadunud või esineb muu probleem, palun teavitage meid sellest Facebookis. 
Fotode ja tekstide kasutamiseks küsi palun luba.