P16 - Kõinastu laid

Kõinastu laid

Saaremaa on Eestlastele ikka meelepärane suvituspaik olnud, aga Muhumaa on justkui väike Poola, millest peab autoga kibekiiresti läbi sõitma. Meie nii ei arva. Nimelt soovitame peale praamilt mahatulekut võtta suund Muhumaa lääneküljele, kus on võimalik jalutada läbi mere Kõinastu laiule, kus muuhulgas on filmitud enamik "Mehed ei nuta" võtteid.

Kõinastu laid (Drotzenholm) on 262 hektari suurune laid Väinameres Väikese väina ja Lõpemere vahel. Laid on väljakujunenud taimkattega väike saar.   Kõinastul elab 2011 rahvaloenduse andmetel neli alalist elanikku.

Saamine laiule oli elamus, mida peab kogema. Rändad keset merd ja järsku on seal mingi saareke, keset mida terve kari lehmi, kes sind uudistava näoga jõllitavad. Liigud edasi ja jõuad suuremale saarele. Kõinastu laiu lääne-poolne rannik on täis kõikvõimalikke kivistisi. Kui neid uurima jääda, siis tasub telk kaasa võtta, sest seal läheb aega. Ja kui oled ka niisama loodust ja vaikust nautimas, on see koht, kust ei taha ära minna. Lihtsalt istud seal kadakate keskel kivi peal ja vaatad merd, mitte midagi ei mõtle, lihtsalt istud ja naudid. 

MATKaSEIKLUSe punkt asub Kõinastu laiu edela poolses nurgas, ühe kadaka küljes. Kui edelas asuva laevasilla poolt mööda rannikut ülespoole jalutada, siis märkab seda lihtsalt. 

Asukoht: Kõinastu, Orissaare valdMatkamugavused: -
Piirangud: -

Koordinaadid: 
  • 58.6318, 23.00937
Tee foto MATKaSEIKLUSe punktist ja postita see sotsiaalmeediasse järgmiste hashtagidega: #matkaseiklus #kõinastu @matkaseiklus.

Viited: 
Juhul kui punkt on kadunud või esineb muu probleem, palun teavitage meid sellest Facebookis. 
Fotode ja tekstide kasutamiseks küsi palun luba.