P14 - Luhasoo raba

Luhasoo raba

Lõuna-Eestis Võrumaal peidab end maalilise kuppelmaastiku vahele Luhasoo looduskaitseala, mille matkatee lõpus asub rabasaarel hubane RMK metsaonn. Viie kilomeetrine rännak mööda RMK õpperada viib sind läbi kõikidest raba arenguetappidest alates madalsoost kuni kõrgrabani. Rännaku krooniks on aga kindlasti imeilus Mustjärv (Mustjärvesid on Eestis tegelikult väga palju), mis tänu oma tumedale veele on rahvasuus ka vanapagana koduks ristitud. Rahvatarkus teab, et Mustjärvel pole põhja all, vaid, et see on otsetee põrgusse. Vanapaganat ennast olla seal tihti jooksmas nähtud, eriti aga müristamise ajal, kui pikne talle tulenooli järgi pildus.

Olgu rahvasuuga kuidas on, Mustjärv on kui oaas keset kõrbe ning kutsub kindlasti suplema. Välja tulles pane aga tähele, et nagu teistelgi rabajärvedel, on ka siin kaldad väga järsud ning välja ronimine on paras katsumus.

Igatahes soovitame siia tulla pikemaks ajaks ning teha mõnus ööbimine RMK metsaonnis. NB, puud sealse ahju kütteks või lõkke tegemiseks tuleb kaasa võtta matkatee algusest. Kui tuled siiski ainult "punkti võtma" siis see asub Mustjärve ääres kulgeva laudtee ääres.

Asukoht: Kogrõ, Haanja, VõrumaaMatkamugavused: Lõkkekoht, metsaonn, matkatee
Piirangud: -

Koordinaadid: 
  • 57.64627, 26.9106
Tee foto MATKaSEIKLUSe punktist ja postita see sotsiaalmeediasse järgmiste hashtagidega: #matkaseiklus #luhasoo ja @matkaseiklus.

Viited:
Juhul kui punkt on kadunud või esineb muu probleem, palun teavitage meid sellest Facebookis. 
Fotode ja tekstide kasutamiseks küsi palun luba.