P13 - Ootsipalu oru hiiglased

Ootsipalu oru hiiglased

Kas sina teadsid, et Eestis kasvab maailma kõrgeim harilik mänd? Aga just täpselt nii see on. 46.6 meetri kõrgune ja 130-160 aastat vana mänd on alles hiljutine avastus, hõivates oma koha rekordihoidjate seas peale tema mõõtmist 2015 aasta lõpus. Õigupoolest oleks maailma kõrgeim mänd ka vabalt avastamata jäänud, kui poleks olnud kohalikku metsameest Kaarel Tiganikku, kes kahtlustas, et kuusk, mis valgusraiet hinnates silma jäi, võib olla kõrgem kui senine rekordiomanik, millel kõrgust 44.1m. Leid pidas paika, Eesti kõrgeim kuusk asub peale kontrollmõõtmisi Ootsipalus ning kõrgust on tal 48.6 meetrit. Männi leiuni jõuti aga alles hiljem, kui otsustati kolm kõrgeimat lähedalasuvat mändi üle mõõta ning 46.6 meetriga uus maailmarekordiomanik kinnitada.

Majesteetlikult mõjub kogu Ootsipalu org, aga maailma kõrgeima männi all seismine on midagi, mida igaüks ei saa teha ning seepärast soovitame ka sinul seal ära käia. Pikemat jalutuskäiku siin kahjuks teha ei saa, sest puud asuvad vaid 70 meetri kaugusel teest. Siiski mõnusa matkakohana soovitame minna lähedalasuvale Meenikunno matkarajale

Punkt asub hästinähtaval kohal RMK viida küljes.

Asukoht: Ootsipalu org, Veriora vald, PõlvamaaMatkamugavused: -
Piirangud: -

Koordinaadid: 
  • 57.91261, 27.31789
Tee foto MATKaSEIKLUSe punktist ja postita see sotsiaalmeediasse järgmiste hashtagidega:  #matkaseiklus #ootsipalu ja @matkaseiklus.

Viited:
Juhul kui punkt on kadunud või esineb muu probleem, palun teavitage meid sellest Facebookis. 
Fotode ja tekstide kasutamiseks küsi palun luba.